Kutatások szerint 10 ezer és 35 ezer döntést hozunk egy átlagos napon. A női vállalkozókről nem készült külön kutatás, de biztos vagyok benne, hogy ennek a dupláját.
Amikor tüzet oltasz a vállalkozásodban, lehet, hogy a tripláját.
Emiatt gyakran érezheted azt, hogy a döntések súlya nyomja a vállad, miközben a jelentőségűk nem azonos. Mit kell tehát tudnod ahhoz, hogy a fontosságuknak megfelelően tudd kezelni őket?
Első és legfontosabb: tanulj meg priorizálni! Ez a készség nemcsak a döntéshozatali, hanem a tervezési és stratégiagyártási képességedre is nagy hatással lesz.
Másodszor pedig próbáld megfogalmazni, milyen érzést szeretnél kivédeni a „helyes” döntés meghozatalával. Az esetek túlnyomó részében valamilyen kellemetlen érzést szeretnél megelőzni, hiszen senki sem szeret megszégyenítve, megalázva vagy kirekesztve lenni. Más szóval a „jó” döntéssel azt szeretnéd elérni, hogy szeressenek, „elég jó”-nak tartsanak és befogadjanak.
Így lebontva túl egyszerűnek és akár viccesnek is hangozhat. De ha azt a feladatot kapnád, hogy emlékezz vissza a legutóbbi döntéshelyzetedre és legyél őszinte magaddal, biztos vagyok benne, hogy pontosan fel tudod idézni milyen gondolatok motoszkáltak benned vagy milyen kritikus hangok szólaltak meg. Az utóbbiak mindig le akarnak beszélni egy merészebb lépésről vagy irracionális ötletről, mert bekapcsol a tudatalatti stresszválasz üzemmód (üss, fuss, lefagyás).
Most, hogy tudod, mi zajlik ilyenkor az elmédben, könnyebben tudod majd elengedni a jó-rossz azaz helyes-helytelen döntés gondolkodást. Minden döntésnek van következménye és tétje. A legnagyobb következménnyel mégis a döntetlenség jár. Sőt, az a legnagyobb energiarabló is. Az az állapot, amikor próbálunk a jövőbe látni, racionális érvekkel meggyőzni saját magunkat miközben az intuíciónk már rég „tudja”, mit kell tennünk.
A sikeres vállalkozónők nem attól sikeresek, mert a bevételük nagy, hanem azért, mert önazonos üzletet építettek. Hallgatnak a belső hangjukra és az intuíciójukra. Én ebben tudok segíteni, hogy újra meg tudd hallani és merj hagyatkozni a rájuk, és ne a racionális pro-kontra listát gyártsd észérvek felsorolásával: https://www.monikafischer.com/coaching/